Rolety Szczecin

Popularna forma przysłony okiennej, służąca do regulacji oświetlenia zewnętrznego pomieszczeń oraz jako element dekoracyjny. Nieprzebrana paleta kolorów w połączeniu z nowoczesnym wzornictwem sprawią, że rolety idealnie wpasują się do praktycznie każdego rodzaju wnętrza.

 
Rolety materiałowe występują w kilku rodzajach:
 

Rolety wolnowiszące (bez obudowy i prowadnic):

 
To klasyczna forma osłony przeciwsłonecznej, a zarazem element dekoracyjny, który dodatkowo może być wykończony ozdobną falbaną. Rolety wolnowiszące mogą być montowane na zewnątrz wnęki okiennej (nad oknem lub do sufitu) lub we wnęce. Doskonale nadają się do zasłaniania większych powierzchni, np. całej wnęki okiennej.
 
Rolety wolnowiszące Mini to system roletowy bez kasetki z opcjonalnym prowadzeniem żyłkowym. Jest on najtańszym systemem rolety materiałowej do zainstalowania na skrzydle okiennym. Minimalny koszt nie wyklucza jednak wielu korzyści. Dzięki lekkiej konstrukcji doskonale prezentuje się na każdym oknie. System przeznaczony jest zarówno do montażu na skrzydle okiennym lub jego wnęce. Specjalne wieszaki mocujące pozwalają na bezinwazyjny montaż rolety Mini na oknie. Mocowanie dolne żyłek rolety pozwala na regulację ich naprężenia.
 

Rolety materiałowe w kasecie z prowadnicami - montowane do ramy okiennej.

Nowoczesny i elegancki system rolet kasetowych, który swoją różnorodnością rozwiązań pozwala na praktyczne zastosowanie na prawie każdym oknie. System występuje w formie przykręcanej kasety z płaskimi prowadnicami (Best 1 i Best 1 PCV), jak również dostępny jest w formie przyklejanej kasety z przestrzennymi prowadnicami (Best 2, B9, B19, B7). Stylistyka rolet w kasetach to nowoczesne wzornictwo, w szczególności kolorystyka drewnopodobna, która jest zbliżona do oklein stosowanych w oknach.

Rolety w kasecie z prowadnicami - montowane do ściany.

Specjalnie zaprojektowana i wykonana kaseta oraz prowadnice pozwalaja na montaż rolety do ściany tak aby zasłonić całą wnękę okienną lub niechciane pomieszczenie. Jest to przydatne rozwiązanie kiedy np. mamy do czynienia z dzielonym oknem a nie chcemy zasłaniać każdej jego części osobną roletą.